Libuš - Loko 6:12 (2:5) - 13.05.2023 - Starší přípravka

Hráno:        13.05.2023 11:00
Hřiště:       Libuš – tráva
Sestava:    Minh – Séba, Sergej, Eliáš, Jumpy, Radek, Bin, Vasyl, Tom, Ivan, Kolja, Vítek
Branky:     2× Bin, Tom, Radek, Vítek a vlastní

V sobotu dopoledne jsme sehráli další utkání naší zatím dosti nepovedené sezóny. Do branky se znovu postavil Minh, v obraně se střídali Séba, Sergej a Eliáš, v záloze Jumpy, Radek a Kolja, v útoku se střídali Bin, Tom, Vasyl, Ivan a Vítek. Ze začátku zápasu se nám moc nedařilo odrážet nápor soupeře a po deseti minutách jsme opět prohrávali. Po pár vystřídáních se nám konečně podařilo vstřelit první branku a klukům se začalo dařit. Ve druhé čtvrtině zápasu jsme trochu přidali v napadání, pohybu po hřišti a kombinaci a za celých sedmnáct minut jsme jen jeden gól dostali a jeden Tomem vstřelili. Poločas tedy přijatelných 2:5.

O přestávce jsme klukům vysvětlili ještě nějaké drobnosti a hrálo se dál. Znovu jsme několik branek dostali, ale zároveň i několik vstřelili po střelách Radka, jednom vlastním a jednom Vítkem. V poslední části už se nám tolik nedařilo, ale stejně jsme jeden gól vstřelili (znovu Bin) a po více chybách při rozehrávce jsme znovu dostali pár zbytečných gólů, které rozhodli tento celkem vyrovnaný souboj ve prospěch soupeřů.

V tomto zápase poprvé na jaře kluci od začátku hráli, bojovali a vypadalo to, že je fotbal zase konečně začal bavit. Kluci z mladší přípravky do sestavy bez problému zapadli (Kolja a Vítek) a v dnešním zápase byl zejména Kolja velkou posilou do středu hřiště a rozehrávky.

Výborně, blahopřejeme!

Libuš - Bohnice 5:14 (3:8) - 25.04.2023 - Starší přípravka

• zápasy

  SK Libuš – TJ Slovan Bohnice   5:14 (3:8)

Hráno:        25.04.2023 17:00
Sestava:    Minh – Séba, Sergej, Eliáš, Arsenii, Jumpy, Radek, Bin, Tom, Pepa, Vojta, Vasyl, Ivan
Branky:     2× Radek, Séba, Bin, Pepa

Kvůli několika omluvenkám jsme víkendový zápas přeložili a předehrávali ve středu den před školním turnajem McDonaldu. Bohužel i tak se někteří kvůli reprezentaci školy ze zápasu omluvili. Přesto se nám podařilo se sejít v celkem dobré sestavě. Do branky se postavil Minh, do obrany Séba, Sergej, Eliáš, Arsenii, do středu pole se střídali Jumpy s Radkem a v útoku bojovali Bin, Tom, Pepa, Vojta, Vasyl, Ivan.

V tomto zápase se od prvních minut projevovala soupeřova převaha, lepší a rychlejší práce s míčem, lepší střelba a hlavně daleko větší sebevědomí hráčů z Bohnic. Nám se po celý zápas moc nedařila hra směrem dopředu, přihrávky byly pomalé a nepřesné a zájem některých hráčů o hru určitě nebyl stoprocentní. V prvních dvou čtvrtinách jsme hráli ještě celkem dobře a v určitých fázích zápasu se nám několik akcí povedlo, ale po zbytečně obdržených brankách hra zase upadala do podprůměru, nezájmu a neochoty udělat krok nebo snad dva navíc a pomoct kamarádovi vedle sebe.

Ve druhé části utkání jsme pár hráčů už do hry tolik nepouštěli a začalo se nám více dařit jak směrem dopředu, tak směrem dozadu a podařilo se nám vstřelit i pár pěkných branek – Radek, Bin, Pepa.

Dnes dobrý výkon většiny hráčů, někteří by však stále, opět potřebovali trochu více přidat.

Tempo - Libuš 27:2 (9:2) - 22.04.2023 - Starší přípravka

• zápasy

FC Tempo Praha – SK Libuš   27:2 (9:2)

Hráno:        22.04.2023 09:00
Hřiště:       Tempo – tráva
Sestava:     Minh – Séba, Eliáš, Arsenii, Bin, Pepa – Tom, Vasil, Vojta, Adam, Kuba, Michael, Sergej, Ivan
Branky:     Bin, Sergej

Díky pro nás dost nepříznivému losu jsme jeli k druhému jarnímu zápasu na hřiště Tempa, kde se nám nikdy moc nedařilo. První dva zápasy s dvěma nejlepšími týmy v soutěži klukům na začátku sezony moc sebevědomí nepřidají, ale tak to prostě je. Znovu se nám předem pár hráčů omluvilo, a tak jsme opět nebyli v plné sestavě.

Protože byl Marek nemocný, do branky šel tentokrát Minh a ze začátku se mu docela dařilo. Postupem času nás soupeř začal opět přehrávat a jeho hra byla důraznější, rychlejší a efektivnější. Do poločasu se nám podařilo dvě branky Binem a Sergejem vstřelit a jenom devět jich dostat.

Ve druhé polovině zápasu jsme se snažili klukům vysvětlit, jak a kde se mají pohybovat, ale vzhledem k některým komplikacím v komunikaci se nám to moc nedařilo. Protože soupeř v průběhu zápasu vůbec nepolevoval, dostali jsme nakonec dvacet sedm branek, což není zrovna nejméně. Bohužel, znovu nic moc, ale na některých hráčích bylo vidět částečné zlepšení aspoň v přístupu ke hře a doufáme, že dál už se budeme jen zlepšovat.

Libuš - FA Praha 2:25 (2:11) - 15.04.2023 - Starší přípravka

• zápasy

SK Libuš – FA Praha   2:25(2:11)

Hráno:        15.04.2023 14:15
Hřiště:       Libuš – UMT
Sestava:     Marek – Séba, Arsenii, Jumpy, Bin, Pepa – Minh, Tom, Kuba, Nikola, Radek, Michael,
    Lio,Sergej, Da­vid
Branky:     Jumpy, Bin

K prvnímu utkání v nové sezoně jsme se sešli první neděli po Velikonocích v dosti pozměněné sestavě. Během zimní přestávky odešli Petr, Mates a Theo po říjnových nominacích na výběr neligových výběrů do Modřan, Tobiáš do Motorletu a ještě v průběhu podzimu Mára do Tempa ročníku 2014. V průběhu jara se zase jeden z našich nejlepších hráčů Honza rozhodl na doporučení svých rodičů hrát za kategorii mladších žáků (o dva až tři roky starších). Na druhou stranu se nám pomocí náboru podařilo přivést do týmu několik nových, celkem nadějných hráčů ročníků 2012 a 2013.

A teď už konečně k zápasu. Do branky se postavil Marek, do obrany Séba s Arsenem, do středu hřiště Jumpy a do útoku šli jako první dvojice Bin s Pepou. Ze začátku zápasu se nám hra docela dařila a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. První dvě branky jsme dostali po pěkných akcích soupeřových hráčů a zároveň jsme se do několika šancí dostali i my. Po samostatné akci Jumpyho se nám podařilo vstřelit i první jarní branku. Postupem času jsme začali zaostávat v jednotlivých herních činnostech, nahrávky a kličky nám moc nešly a soupeř postupně začal přidávat na rychlosti a důrazu, což se našim hráčům moc nezamlouvalo. V průběhu druhé čtvrtiny se ještě podařilo Binovi trochu snížit soupeřův náskok a do poločasu jsme šli za stavu 2:11 v náš neprospěch.

V dalších částech se nám hra vůbec nedařila, a protože se k výkonu hráčů v poli přidal i brankář, nebylo se z naší strany na nic moc pěkného koukat. Nakonec soupeř přidal ještě několik pěkných branek a tak je výsledek 2:25 pravdivým obrazem stavu našeho skvělého týmu starší přípravky. Bohužel se nám tento zápas moc nepovedl, ale nevadí, snad bude ten příští lepší.